هایفوتراپی چیست ؟

هایفو  یا HIFU مخفف واژه‌ی انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound به معنای  «امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا» است. هایفو یکی از روش‌های نسبتاً جدید  در درمان‌های زیبایی برای سفت کردن و لیفتینگ پوست است که بدون درد و  غیرتهاجمی بوده و می‌تواند جایگزین لیفت صورت شود.

هایفوتراپی با دستگاه دابلو گلد و توسط پزشک متخصص انجام میشود .جهت مشاوره و رزرو با شماره 09200921960 تماس حاصل نمایید.

در  هایفوتراپی از امواج فراصوت (اولتراساوند) استفاده می‌شود. یعنی همان  امواجی که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منتها در  هایفو این امواج به صورت متمرکز به لایه‌ی خاصی از پوست انرژی وارد کرده و  باعث تحریک تولید رشته‌های کلاژن می‌شوند. کلاژن‌ها وظیفه‌ی استحکام  بافت‌های بدن از جمله پوست را دارند؛ لذا این اتفاق باعث می‌شود که پوستی  سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشیم.

استفاده از هایفوتراپی برای  درمان تومورهای سرطانی سال‌ها است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده  از این روش برای انجام درمان‌های زیبایی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ مطرح  شد.

هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) در سال  ۲۰۰۹ با کاربرد لیفت ابرو تایید شد. در سال ۲۰۱۴، FDA استفاده از این روش  را برای بهبود وضعیت خطوط و چین و چروک ناحیه‌ی خط گردن و بالای سینه نیز  تایید کرد. به دلیل نوین بودن این روش درمانی، برخی از استفاده‌های آن هنوز  مورد تایید FDA قرار نگرفته است ولی شواهدی مبنی بر مضر بودن یا آسیب  زننده بودن استفاده‌های مختلف هایفوتراپی وجود ندارد و این روش بسیار  ایمن‌تر از جراحی‌های زیبایی است.

هرچند بر روی روش درمانی هایفو  پژوهش‌های بالینی گسترده‌ای انجام نشده است، چندین و چند پژوهش‌ کوچک‌تر  نشان می‌دهند که این روش برای لیفت صورت و بهبود وضعیت چین و چروک ایمن و  موثر است. افرادی که این درمان را دریافت کرده‌اند بعد از چند ماه  می‌توانند تاثیرات مثبت آن را مشاهده کنند؛ بدون این که در معرض خطرات و  عوارض جانبی ناشی از جراحی‌های زیبایی و لیفتینگ قرار بگیرند.

هایفوتراپی صورت

دستگاه  هایفو با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست که در زیر  لایه‌ی سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند.  انرژی امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایه به سرعت افزایش یابد.

هایفوتراپی با دستگاه دابلو گلد و توسط پزشک متخصص انجام میشود .جهت مشاوره و رزرو با شماره 09200921960 تماس حاصل نمایید.


وقتی  سلول‌های لایه‌ی هدف به دمای خاصی برسند، دچار آسیب سلولی می‌شوند. شاید  به نظر برسد که این اتفاق در تضاد با اهداف ما یعنی بهبود کیفیت پوست صورت  باشد، اما این گونه نیست. آسیب به سلول‌ها باعث تحریک تولید پروتئین‌هایی  به نام کلاژن می‌شود. کلاژن‌ها مسئول حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از  دیگر بافت‌های بدن هستند. هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت  سفت‌تر می‌شود.

پس افزایش کلاژن باعث می‌شود که پوستی سفت، صاف و  بدون چین و چروک داشته باشد. چون امواج پرانرژی فراصوت روی لایه‌ی خاصی از  پوست متمرکز هستند، به لایه‌های بالایی و زیرین ناحیه‌ی مورد هدف، آسیبی  وارد نمی‌شود. ماهیچه‌ها، اعصاب و دیگر سلول‌های پوست هم دست نخورده باقی  می‌مانند.

کاربردهای هایفو‌تراپی

با  توجه به گفته‌ی انجمن جراحی پلاستیک زیبایی ایالات متحده، هایفو و دیگر  روش‌های جوان‌سازی بدون جراحی پوست، می‌توانند جایگزینی برای لیفت  صورت باشند. از سال ۲۰۰۸ تاکنون، شهرت هایفو در درمان‌های زیبایی پوست به  سرعت افزایش یافته و در سال‌های اخیر استفاده از این روش بسیار زیاد شده  است. در ۵ سال اخیر استفاده از هایفوتراپی حدود ۶۰ درصد افزایش یافته است.

هایفو برای استفاده‌های زیبایی و جوا‌ن‌سازی پوست مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • رفع چین و چروک پوست
 • سفت کردن افتادگی و شل شدگی پوست      
 • لیفت گونه‌ها، ابروها و پلک‌ها
 • بهبود وضعیت خط چانه
 • صاف و سفت کردن پوست صورت
 • لیفت گردن و دکلته
 • اصلاح طرح لبخند
 • قابل انجام برای تمام تیپ های پوستی

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است ؟

به  طور کلی این روش درمانی برای افراد بین 25 تا 75 سال که از شل شدگی خفیف  تا متوسط پوست رنج می‌برند و می‌خواهند روند پیری پوست را به تاخیر  بیندازند، بسیار مناسب است.

هدف اصلی از روش هایفو کاهش سرعت پیری  است، لذا در متقاضیان جوان‌تر، پاسخ‌دهی بیشتری را به درمان شاهد هستیم.  متقاضیان بالای ۲۵ سال نیز می‌توانند از این روش درمانی به عنوان یکی از  موثرترین روش‌های پیشگیری از پیری پوست استفاده کنند.

افرادی که  پوست‌شان دچار آسیب‌هایی ناشی از قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید و  اشعه‌ی فرابنفش شده یا شل شدگی پوست‌شان شدید‌تر است، برای رسیدن به نتایج  دلخواه نیاز به چندین جلسه‌ی درمانی دارند.

افراد مسن‌تر که از  شل‌شدگی و افتادگی شدید پوست در ناحیه‌ی گردن رنج می‌برند به طور معمول  کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی نیستند و احتمالاً نیاز به جراحی خواهند  داشت. این روش برای کسانی که در ناحیه‌ی هدف درمان دچار زخم، عفونت هستند،  مناسب نیست.

هایفوتراپی با دستگاه دابلو گلد و توسط پزشک متخصص انجام میشود .جهت مشاوره و رزرو با شماره 09200921960 تماس حاصل نمایید.

مزایای هایفوتراپی

روش  درمانی هایفو یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های بدون جراحی و غیرتهاجمی لیفت  صورت است و مزایای زیادی دارد. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • ۱ تا ۳ جلسه درمانی برای رسیدن به نتایج دلخواه کافی است.
 • نتایج هایفوتراپی حدود ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارند.
 • جلسات درمانی 45 دقیقه تا 1ساعت  طول می‌کشد.
 • روش درمانی آسان، بی‌دغدغه و بدون دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری
 • بدون استفاده از تزریق و برش‌
 • بدون خونریزی، درد و پانسمان
 • می‌تواند باعث افزایش ماندگاری نتایج جراحی‌های زیبایی شود.
 • هزینه‌ی بسیار کمتری نسبت به جراحی دارد.

زمان ریکاوری در هایفو

روش  هایفو دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری ندارد. بلافاصله بعد از انجام درمان  می‌توانید به زندگی عادی خود برگردید. برای تاثیر هر چه بهتر درمان بستگی  به سن و عمق چین و چروکها پزشک داروهایی برای شما تجویز خواهد کرد. و توصیه  های در خصوص روشهای مراقبتی در طول مدت درمان خواهید داشت.

در سمت  مقابل لیفت صورت یک عمل جراحی نسبتاً طولانی است که بین ۲ تا ۴ ساعت زمان  می‌برد. دوره‌ی نقاهت جراحی لیفتینگ بین ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد. بعد از  جراحی پانسمانی روی سر شما قرار داده شده، تخلیه‌ی مایعات از محل جراحی چند  روز ادامه داشته و معمولاً یک هفته بعد بخیه‌ها کشیده می‌شوند. درد،  التهاب، تورم، کبودی و … از رخدادهای معمول بعد جراحی هستند که می‌توانند  تا چند هفته یا حتی چند ماه باقی‌ بمانند.

هایفوتراپی یا لیفت صورت ؟

هایفو  در مقایسه با جراحی لیفت صورت هزینه و خطرات کمتری دارد، اما ماندگاری اثر  آن کمتر است و ممکن است در طی سال‌های بعد از انجام هایفو به تکرار درمان  نیاز داشته باشید. در ادامه تفاوت‌های بین این دو روش را به طور خلاصه  بررسی کرده‌ایم. ابتدا این مقایسه را مطالعه کنید تا در انتهای این بخش به  نتیجه‌گیری مناسبی برسیم.

ایا تهاجمی وجود دارد ؟

هایفوتراپی  یک روش غیرتهاجمی است. در طی این روش درمانی برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود و  نیازی به تزریق وجود ندارد. در مقابل، لیفت صورت بسیار تهاجمی است. این  روش نیاز به بی‌هوشی عمومی، برش، بخیه و پانسمان دارد.

هزینه هایفوتراپی در مرکز اصلی هایفوتراپی

هایفوتراپی در این مرکز با دو مدل دستگاه انجام میشود .

دستگاه دابلو گلد

.بهترین دستگاه هایفوتراپی با تاثیر گذاری 100 درصدی و توسط پزشک انجام میشود.

هزینه با دستگاه دابلو گلد  2500000 میباشد .

مدت زمان انجام کار در حدود 1 ساعت میباشد .

دستگاه اولترا

.دستگاه با کارایی متوسط و توسط پزشک انجام میشود.

هزینه با دستگاه اولترا 1500000 میباشد .

مدت زمان انجام کار در حدود 45 دقیقه میباشد .

جهت مشاوره رایگان و رزرو با شماره  09200921960  تماس حاصل نمایید.


میزان تاثیرگذاری هایفو

با  توجه به پژوهش‌های انجام شده و تجربیات بیماران، تقریباً تمام کسانی که  درمان هایفو را دریافت می‌کنند، حدود ۳ ماه بعد به نتیجه‌ی دلخواه خود  می‌رسند. در سمت دیگر، تقریباً تمام افرادی که جراحی لیفت انجام می‌دهند،  بعد از یک سال به نتیجه‌ی دلخواه می‌رسند.

اثرات بلند مدت هایفو

تاثیرگذاری  هایفوتراپی سریع‌تر است و خطرات بسیار کمتری دارد، اما اثرات بلند مدت آن  بین 3 تا 5 سال ماندگار خواهد بود .تاثیرات جراحی و لیفت صورت هم با همه  سختی و عوارض جانبی همین مقدار ماندگاری خواهد داشت

هایفوتراپی با دستگاه دابلو گلد و توسط پزشک متخصص انجام میشود .جهت مشاوره و رزرو با شماره 09200921960 تماس حاصل نمایید.

نتایج هایفوتراپی

برای  درمان بیماری‌ها به پزشکان توصیه می‌شود که تا حد امکان از روش‌های کم  تهاجمی استفاده کنند. مثلاً اگر سردرد با یک قرص استامینوفن خوب می‌شود،  نیازی به استفاده از مورفین نیست. بله، مورفین موثرترین داروی تسکین درد  است، اما عوارض جانبی زیادی دارد؛ مثل اعتیاد.

این منطق در مورد  روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست نیز صدق می‌کند. تا زمانی که اثرات پیری  در پوست شما شدت کمی دارد، نیازی به جراحی سنگینی مانند لیفت ندارید.  نکته‌ی آخر این که در روش هایفو فرآیند جوان‌سازی برپایه‌ی رفتار طبیعی  پوست بدن است. یعنی درمان چین و چروک‌ها و شل شدگی پوست صرفاً با تحریک  دوست به تولید پروتئین‌های طبیعی بدن صورت می‌گیرد. در این صورت ماده‌ای  مصنوعی وارد بدن شما نشده‌ است، عضلات صورت خود را فلج نکرده‌اید و از  استرس بیش از حد بی‌هوشی، زخم و بخیه خبری نیست.

هایفوتراپی چگونه انجام میشود.؟؟

پیش  از انجام هایفو‌تراپی نیازی به آماده‌سازی خاصی وجود ندارد. فقط اگر آرایش  دارید یا از محصولات مراقبت پوست مثل کرم ضد آفتاب استفاده کرده‌اید، باید  آن‌ها را پاک کنید.

در طی انجام درمان مراحل زیر طی می‌شوند:

 • پزشک محل هدف درمان را تمیز می‌کند.
 • ممکن است از کرم بی‌حس کننده‌ی موضعی در محل هدف درمان استفاده شود.
 • پزشک ژل مخصوصی را روی پوست      شما قرار می‌دهد. این ژل مانند لوبریکانت استفاده شده در سونوگرافی است.
 • دستگاه هایفو روی پوست شما قرار گرفته و روند درمانی آغاز می‌شود.
 • با استفاده از مانیتور دستگاه، پزشک امواج فراصوت را تنظیم می‌کند.
 • امواج فراصوت با پالس‌های کوتاهی به محل هدف فرستاده می‌شوند. جلسه‌ی درمانی بین45 تا 1 ساعت طول می‌کشد.
 • دستگاه از روی پوست برداشته می‌شود.

در  زمان ارسال امواج فراصوت ممکن است سوزن سوزن شدن یا گرمای خفیفی را احساس  کنید. برای حل مشکل می‌توانید پیش از جلسه از داروهای مسکن استفاده کنید.  البته قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید.

بعد از اتمام جلسه درمانی می‌توانید بلافاصله به خانه یا محل کار رفته و به انجام کارهای روزمره خود مشغول شوید.

هایفوتراپی  روش درمانی بسیار ایمنی شمرده می‌شود اما در صورتی که توسط متخصصین  کارآزموده و مجرب انجام شود. مثل تمامی روش‌های درمانی، مهارت پزشک اهمیت  بسیار زیادی در جلوگیری از ایجاد عوارض جانبی و افزایش اثر گذاری درمان  دارد.

بهترین ویژگی‌ این روش درمانی این است که بعد از اتمام جلسه،  شما قادر خواهید بود که بلافاصله کلینیک را ترک کرده و به انجام فعالیت‌های  روزانه‌ی خود بپردازید. کمی قرمزی یا تورم بعد از درمان طبیعی است و باید  طی چند ساعت برطرف شود.